Deze reis biedt een betoverende kans om de prachtige Italiaanse Alpen te verkennen en te fotograferen, terwijl we ons richten op enkele van de meest iconische inwoners van dit majestueuze landschap. 

Gran Paradiso staat bekend om zijn ongerepte natuur en is de thuisbasis van een opmerkelijke verscheidenheid aan wilde dieren. Met een achtergrond van besneeuwde bergtoppen en uitgestrekte valleien, belooft deze reis niet alleen de ontmoeting met onvergetelijke dieren in hun natuurlijke habitat, maar ook de mogelijkheid om het park in al zijn winterse pracht vast te leggen.

Of je nu een doorgewinterde natuurfotograaf bent of net begint met het verkennen van deze fascinerende kunstvorm, deze reis biedt een perfecte gelegenheid om je vaardigheden te verbeteren en adembenemende beelden vast te leggen.

SAMENVATTING

VERTREK: 11 JANUARI 2027
TERUGKOMST: 16 JANUARI 2027
REISDUUR: 6 DAGEN
BESCHIKBARE PLAATSEN: 6 PLAATSEN
NIVEAU: GEMIDDELD
ONDERWERPEN: WILDLIFE, LANDSCHAP
PRIJS:

INBEGREPEN

  • 5 overnachtingen
  • Verblijf op basis van volpension, beginnend met diner op dag 2 en eindigend met ontbijt op dag 6
  • Vervoer naar en van Italië
  • Vervoer tijdens hele reis
  • Begeleiding door 2 professionele fotografen

NIET INBEGREPEN

  • Aankopen van persoonlijke aard
  • Toeslag éénpersoonskamer
  • Alcoholische- en frisdranken
  • Avondmaal eerste avond
  • Reis- en annuleringsverzekering

BEGELEIDING

SAM MANNAERTS

FOTOGRAAF / GIDS

TOM LINSTER

FOTOGRAAF / GIDS

BOEK DEZE REIS!

Gran Paradiso is het oudste Nationale Park van Italie en genoemd naar de hoogste top (4090m). Het ligt net over de grens met Frankrijk op slechts enkele tientallen kilometers van de Mont Blanc. We moeten dus even rijden! Om het meeste van de reis te maken rijden we in twee dagen naar daar. Op maandag vertrekken we wellicht rond de middag om tegen de avond toe te komen in een zeer basisch budgethotel vlak voor de Alpen. De volgende dag staan we op tijd op en rijden de laatste uurtjes om tegen de middag op onze bestemming toe te komen! We hebben dan nog een halve dag om de omgeving al eens te gaan verkennen.

Zoals reeds vermeld zitten we in de hoge Alpen. Dat brengt, zeker in de winter, een ander weerbeeld met zich mee.
We kunnen ons verwachten aan zowat alle weertypes, maar normaal gezien zou er toch wel al een pak sneeuw moeten liggen. Ga ervan uit dat het 10°C met zon kan zijn, maar evengoed is het -20°C en valt er sneeuw met hopen. ’s Morgens stralende zon en ’s middags gietende regen. Het kan allemaal. In de dalen kan het totaal ander weer zijn dan op de berg enzovoort. Bereid je, kledingsgewijs, dus voor op het ergste. 

Het doel van de reis zijn voornamelijk de steenbokken en gemzen die van deze bergen hun thuis hebben gemaakt. We spenderen dus de meeste tijd aan het zoeken en fotograferen van deze majestueuze dieren (de steenbok is ook het logo van het park). Ondertussen komen we natuurlijk machtige landschappen tegen die we zeker niet links laten liggen.

Onderschat evenwel het fysieke gedeelte van deze reis niet.
We zitten in de hoge Alpen dus onze wandelingen gaan (meestal) niet over vlak terrein. Het zijn natuurlijk ook geen bergtochten, maar enkele kilometers wandelen en een paar 100 hoogtemeters stijgen en dalen zou wel moeten lukken. We gaan om te fotograferen dus sowieso ligt ons tempo niet zo hoog als bij echte wandelaars. Het zoeken naar dieren neemt immers ook wat tijd in beslag en we mogen niet vergeten te genieten van de prachtige uitzichten!

LOGIES 

We logeren in een hotel midden in het Nationale park. Vanuit de kamer kan je steenbokken, gemzen en soms zelf vossen zien! 
Er zijn tweepersoonskamers met privé badkamer en toilet voorzien. Tegen een meerprijs kan er een éénpersoonskamer gevraagd worden.

‘s Morgens krijgen we een uitgebreid ontbijt, we stellen een lunchpakket samen voor ‘s middags en ‘s avonds kunnen we in deze prachtig gelegen uitvalsbasis genieten van een driegangenmenu uit de plaatselijke keuken.

DAGINDELING 

Dag 1: Samenkomst en vertrek
We verzamelen allemaal rond de middag en vertrekken richting Bourg-en Bresse alwaar we ‘s avonds aankomen en in een budget hotel overnachten om de volgende dag op tijd te kunnen vertrekken.

Dag 2: Aankomst hotel en eerste kennismaking met omgeving
Vandaag gaan we vroeg uit de veren om, na een vlug ontbijt, nog enkele uren door te rijden naar ons hotel voor de komende 3 nachten. Rond de middag arriveren we, installeren we ons in onze kamer en gaan we de omgeving al eens verkennen. Wildlife of landschappen, het kan allemaal!

Wanneer de zon achter de bergen gezakt is, is het tijd om onszelf op te frissen en een stevig avondmaal te nuttig. Er is tijd om de foto’s van vandaag te bekijken en te bespreken.

Dag 3-4-5: Op zoek naar wildlife en landschappen
Gedurende deze dagen zullen we ons laten leiden door de rustieke charme van de sneeuwbedekte omgeving, waarbij we ons richten op het vastleggen van de gemzen, steenbokken, nieuwsgierige vossen en de adembenemende natuurlijke schoonheid die het park te bieden heeft.
Hou rekening met wandelingen van enkele kilometers en soms stevige klimmen in de sneeuw. Alles mag uiteraard op eigen tempo en onderweg zijn we natuurlijk volop op zoek naar alles wat beweegt!

Op vrijdagavond laden we alles in de wagen en rijden al een paar uur naar Bourg-en-Bresse.

Dag 6: Back Home
Vandaag ontbijten we in Bourg-en-Bresse en rijden de laatste honderden kilometers huiswaarts.

This website uses cookies to improve your experience. Cookie Policy

Content is protected. Right-click function is disabled.